ORLEN HURTOWE CENY PALIW AKTUALNE CENY OBOWIĄZUJĄCE Forum

Eksperci i klienci ze zdumieniem obserwują ceny paliw na polskich stacjach. A ostatnio, choć oba warunki są spełniane, Orlen obniżał cenę paliw w hurcie. Ma dominującą pozycję na tym rynku, obniżał ceny detaliczne na swoich stacjach, więc także inne sieci musiały (i mogły) ciąć kwotowania na pylonach. Od kilku tygodni na Orlenie ceny za litr benzyny i oleju napędowego “magicznie” utrzymują się poniżej bariery 6 zł.

Jak pisaliśmy w money.pl, w sąsiednich krajach ceny paliw na stacjach rosną, a w Polsce nie. Aktualnie obowiązujące ceny paliw dla benzyny i oleju napędowego. “Orlen nie korzysta z rezerw strategicznych produktów naftowych tworzonych na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o rezerwach strategicznych” – czytamy w odpowiedzi rynki rosną czekając na pomyślne połączenie ohomikron spółki na prośbę o komentarz. Wspomniana ustawa określa zasady tworzenia, utrzymywania, udostępnienia, likwidacji oraz finansowania rezerw strategicznych. Tymczasem UOKiK przekonuje, że na bieżąco monitoruje sytuację na rynku paliw. Podobną odpowiedź money.pl uzyskał od Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Stabilizacja cen opłaca się zarówno Orlenowi, bo zapewnia stabilną sprzedaż, ale także korzystnie wpływa na gospodarkę i sytuację klientów. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, pragnę poinformować, że w najbliższych tygodniach nie przewidujemy wzrostu cen na stacjach paliw — powiedział Daniel Obajtek w rozmowie z PAP. Kilka godzin później Polityka Insight opublikowała całość artykułu. Wynika z niego, że “Orlen co najmniej od kilku tygodni wykorzystuje do bilansowania rynku zapasy interwencyjne paliw”. Opisywane działania spółki mają rzekomo utrzymać niskie ceny paliw do dnia wyborów, które zostaną przeprowadzone 15 października. W ostatnich tygodniach rozgorzała w Polsce debata na temat cen paliw na naszych stacjach, które — wbrew trendom na światowym rynku — spadły i utrzymują się na niskich poziomach.

Awarie dystrybutorów Orlenu w kolejnych miastach. “Nie jestem inżynierem”

Ponadto, stacje paliw Orlen są wyposażone w nowoczesne systemy płatności, w tym karty paliwowe oraz płatności bezdotykowe. Dzięki temu klienci mogą szybko i wygodnie dokonywać płatności za tankowanie. Orlen dba także o środowisko naturalne, oferując coraz więcej produktów ekologicznych, takich jak biopaliwa. Wspiera również rozwój elektromobilności, poprzez instalację stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych.

  • Wyliczał, że litr diesla na stacjach paliw powinien kosztować niewiele ponad 6 zł jak obecnie, ale 7,5 zł.
  • Orlen to jedna z największych sieci stacji paliw w Polsce.
  • Napisał o tym serwis Polityka Insight, powołując się na swoje źródła.

Że “cena baryłki ropy jest tylko jednym z wielu czynników wpływających na ostateczną cenę paliw gotowych (benzyny i oleju napędowego).” Zdaniem Obajtka zawirowania nie wpłyną na możliwość kontynowania dotychczasowej polityki cenowej przez Orlen. Konflikt w Izraelu faktycznie przełożył się na wzrost cen ropy naftowej, która jeszcze w ubiegłym tygodniu mocno taniała, podobnie jak olej napędowy i benzyna. Światowe notowania surowców zawsze były bardzo wrażliwe na sytuację geopolityczną, ale właśnie dlatego stosujemy politykę stabilizacji cen. Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane zdarzenia makroekonomiczne, ceny paliw się nie zmienią – ocenił Obajtek. — W Orlenie na politykę cenową patrzymy długoterminowo.

Sznur cystern przed bazą Orlenu. To nie pierwszy taki przypadek

Wszystkie produkty oferowane przez stacje paliw Orlen spełniają najwyższe standardy jakościowe, co gwarantuje ich niezawodność i bezpieczeństwo dla użytkowników. W celu zachowania zgodności z przepisami RODO zaktualizowaliśmy Regulamin strony oraz związaną z nim Politykę prywatności. Wybierz swoją stację z mapy i dodaj aktualne ceny na AutoCentrum.pl. Olej napędowy to teraz średnio wydatek 5,99 zł za litr. To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Oczywiście trudno Orlen złapać za rękę i powiedzieć “zmieniliście politykę w związku z wyborami”. Mniej lub bardziej udolnie udaje im się to swoje usprawiedliwienie gdzieś tam przekazać klientom, dziennikarzom, odbiorcom i innym. A z tego punktu widzenia złoto: pierwszy poziom w przypadku wzrostu – 1818 usd widzimy, co to, co dzieje się w Orlenie — mówił w rozmowie z Business Insiderem. Prezes Orlenu wskazał, że spółka na razie nie widzi konieczności zmiany podejścia z powodu sytuacji w Izraelu i wywołanych przez nią zawirowań na rynkach surowcowych.

W sobotę Hamas przeprowadził zaskakujący atak na osiedla w pobliżu Strefy Gazy. W reakcji na te wydarzenia ropa naftowa w poniedziałek w południe zwyżkowała po około 4 proc., ale nadal jest o około 8 proc. Ministerstwo Klimatu szef ebc mario draghi wygłosił przemówienie gospodarka strefy euro rośnie i PKN Orlen zaprzeczają, że koncern wykorzystuje strategiczne rezerwy paliwa. Napisał o tym serwis Polityka Insight, powołując się na swoje źródła. Proceder miał zapewniać utrzymanie niskiego poziomu cen paliw na stacjach.

Stacje paliw Orlen charakteryzują się nie tylko wysoką jakością oferowanych produktów, ale także szeroką gamą usług dla kierowców. Na większości stacji paliw można skorzystać z myjni samochodowej, warsztatu samochodowego oraz strefy odpoczynku dla kierowców. Orlen oferuje także programy lojalnościowe, dzięki którym klienci mogą zbierać punkty za każdym tankowaniem i wymieniać je na atrakcyjne nagrody. Kierowcy z całej Polski podali, za ile ostatnio tankują paliwo.

PiS ma w ręku granat, który może za chwilę wybuchnąć. “Cena paliwa pójdzie w górę”

“Odpowiadając na pytanie, informujemy, że nie, nie korzysta” – wskazano w lakonicznej odpowiedzi MKiŚ na pytanie o to, czy Orlen korzysta ze strategicznych rezerw paliw, aby utrzymać niski poziom cen na stacjach. Tabela zawiera uśrednioną cenę benzyny 95 i 98, oleju napędowego ON oraz gazu LPG na stacjach Orlen. Dawid Czopek, zarządzający funduszem Polaris FIZ, zauważył, że olej napędowy w normalnych warunkach powinien kosztować ok. 7,5 zł. — Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, co czeka nas w najbliższym czasie.

Średnie detaliczne ceny paliw w poszczególnych województwach w dniu 2023-10-05

Widać to jeszcze wyraźniej w ostatnim raporcie z ubiegłego czwartku. Średnie ceny benzyny i diesla w Polsce zauważalnie spadły. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych możemy posiadać i w jaki sposób je wykorzystywać. W jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Wyliczał, że litr diesla na stacjach paliw powinien kosztować niewiele ponad 6 zł jak obecnie, ale 7,5 zł. Na fakt, że “obniżka nie jest zbyt rynkowa”, wskazywał też dr Jakub Bogucki z e-petrol.pl. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Europie Środkowej. Napędzamy przyszłość odpowiedzialnie, dbając o zrównoważony rozwój i ograniczając nasz wpływ na zmiany klimatyczne. Zapewniamy energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków. Działamy z pasją i stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju.

Wyjątkowo niskie ceny spowodowały teraz obawy Polaków, czy dojdzie do ich wzrostu, gdy Orlen przestanie już “subsydiować” nam tankowanie. Na wielu stacjach pojawiły się kolejki i doszło do wzmożonego popytu. Wystawiając kartki informujące o “awariach” dystrybutorów.

Średnie ceny pokazują, jak kwoty na pylonach zmieniły się w ostatnim czasie. Orlen to jedna z największych sieci stacji paliw w Polsce. W swojej ofercie posiada szeroki wybór paliw, w tym benzyny, oleje napędowe, gazy płynne oraz biopaliwa.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *